ONYX Park - areál oddychu a relaxu

onyx park perspektiva arealu

Rekreácia je čoraz potrebnejšia v terajšej uponáhľanej dobe. V časoch, keď každý z nás túži po relaxe, oddychu, či aktívnom trávení voľného času, vnikol zaujímavý projekt multifunkčného rekreačného areálu s názvom ONYX Park.

Za vhodné miesto pre vznik tohto areálu sa vybrala lokalita v Bratislavskom kraji, neďaleko Senca, medzi obcami Nová Dedinka a Veľký Biel. Tento región okolo Bratislavy zažíva v poslednej dekáde veľký rozmach v migrácii obyvateľstva, a tak sú tu vítané aj rôznorodé rekreačné možnosti pre ľudí.

onyx park vizualizacia

V severnej časti katastra obce Nová Dedinka - Nová Ves pri Dunaji sa zhruba pred 10-tími rokmi určilo územným plánom obce územie vyčlenené pre rekreáciu a šport. Keďže táto lokalita vie svojou polohou a rozlohou ponúknuť zaujímavý potenciál, rozhodlo sa rekreačný areál zrealizovať práve tu a ujať sa myšlienky vytvoriť oddychovú zónu pre ľudí z blízkych obcí, ale aj širšieho okolia.

onyx park vizualizacia

Na príprave projektu sa začalo pracovať od roku 2008. Po nadobudnutí vhodných pozemkov napokon v roku 2010 mohla nabehnúť aj fáza konkrétneho projektovania. Niekoľkoročná usilovná práca na projektovej dokumentácii a komunikácie s mnohými úradmi priniesla začiatkom roku 2014 svoje ovocie vo finálnom odobrení projektu, a to vydaním právoplatného územného rozhodnutia o umiestení stavby. Kvalitu projektu podčiarkuje aj fakt, že už hneď prvotné plány odobrilo obecné zastupiteľstvo jednohlasne. Vypovedá to o nadšení a záujme o takýto areál v tejto rozvojovej lokalite.

onyx park vizualizacia

Projekt rekreačného areálu s jazerom bude umiestnený na pozemku o rozlohe 40 000 m2. Priamo v areáli je navrhnuté jazero s plochou 7 170 m2. Návštevníci ho budú môcť využívať na člnkovanie, vodné športy a v letnej sezóne na kúpanie, či plávanie. Na pravom brehu sa vybuduje reštaurácia s mólom, z ktorého bude pekný výhľad na vodnú plochu a vzhľadom na orientáciu pozemku v podvečerných hodinách aj idylický pohľad na zapadajúce slnko.

onyx park vizualizacia

Okrem jazera a reštaurácie sú naplánované do ľavej časti pozemku tri dvojpodlažné budovy so špecifickým, respektíve multifunkčným využitým. Prvá budova bude stavaná ako obchodný priestor. Predurčuje ju na to kombinácia showroom-u s kancelárskymi priestormi. V ďalšom objekte sa zriadi relax centrum. Do tohto budú včlenené fitnes priestory na cvičenie, ako aj miestnosti pre wellnes so saunou, masážou, vírivkami, malým bazénom a oddychovou miestnosťou. Posledná z budov v rade za sebou je určená pre správu areálu. Funkcia tejto budovy bude technické zabezpečenie a údržba celého areálu. Okrem umiestnenia komplexnej administratívy správcu tu bude aj strojové zázemie na údržbu areálu. V časti budovy sa budú poskytovať aj služby požičovne športových potrieb, či už pre vodné športy, ako aj pre ihriská. V priestore za týmito budovami sa umiestnia ešte 2 bungalovy pre ubytovanie zamestnancov.

onyx park vizualizacia

Projekt dbá na vyšší komfort návštevníkov a preto pri vstupnej časti pozemku je umiestnený objekt, kde sú zabezpečené toalety a sprchy. V kúpacej sezóne bude hygienickým zázemím ponúknutý návštevníkom vyšší štandard v spojitosti s prírodným kúpaním. V tejto istej budove sa bude nachádzať aj stanovište bezpečnostnej služby, ktorá bude mať za úlohu dohliadať na bezpečnosť a dodržanie poriadku v celom areáli.

Areál bude ďalej obsahovať lanový svet, detské ihriská, viacúčelové športové ihriská na rôzne loptové hry a vodné atrakcie, ako napríklad člnkovanie a vodný bicykel. Celý areál sa zazelení a vytvorí sa aj parková časť s oddychovou zónou a posedeniami.

onyx park vizualizacia

Výstavba areálu prebehne v 3 etapách. Prvá etapa bude obnášať ťažbu štrkopiesku, po čoho ukončení vznikne jazero. Druhá etapa pozostáva z vybudovania objektov, inžinierskych sietí a jazera, ktoré budú tvoriť prvú časť rekreačného areálu. V tejto časti výstavby sú zahrnuté budovy správy areálu, relax centrum a obchodný priestor. Posledná tretia etapa obsahuje dobudovanie rekreačného areálu, dotvorenie rekreačných atrakcií a prostredia okolo jazera. V tretej etape je obsiahnutá stavba reštaurácie, dvoch objektov na ubytovanie zamestnancov a objektu strážnej služby s wc a sprchami pre zákazníkov.

onyx park vizualizacia

Dostupnosť ONYX Parku pre návštevníkov je možná individuálnou, ako aj verejnou dopravou. Autobusová a železničná zastávka sú v 1 km vzdialenosti. Prístup autom do areálu vedie cez vyasfaltovanú vedľajšiu cestu, ktorá je napojená na hlavnú komunikáciu, respektíve spojnicu medzi obcami Nová Dedinka a Veľký Biel. Vzdialenosť z hlavnej cesty k bráne areálu je zhruba 250 m, čím je zachovaná menšia frekventovanosť a nerušený chod dopravy priamo pred vstupom. Cesta pred areálom je navzájom súčasťou pripravovanej cyklistickej trasy. Doprava vo vnútri areálu je riešená tiež cestou s asfaltovým povrchom, ktorá sa rozvetvuje k jednotlivým budovám. Samozrejme je myslené aj na parkovanie v hojnom počte s vyhradenými miestami pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu. Pre pohyb chodcov po areáli ráta projekt s viacerými chodníkmi so spevnenou plochou, vedúce až po koniec jazera.

onyx park vizualizacia

Kapacita a variabilita areálu ráta s využitím aj na usporiadanie rôznych spoločenských podujatí na lokálnej ako aj regionálnej úrovni. Veľké parkovisko situované do pravej časti areálu môže poskytnúť miesto aj pre pódium a dať tým priestor pre vystúpenia a koncerty. Svojou spevnenou plochou vyhovuje aj pre státie divákov.

onyx park vizualizacia

Rekreačný areál ONYX Park svojou multifunkčnosťou spája teda mnohoraké využitie. Cieľom bude slúžiť pohode obyvateľstva z priľahlých obcí a sídiel, ale i širšiemu kruhu ľudí, ktorí cestujú za oddychom a zábavou. Areál má podporiť zmysluplné využitie voľného času a poslaním projektu je podporiť aj turizmus do tejto lokality. 

Akcie
01.09.2013
NewWeb akcia -10%

Pri príležitosti spustenia novej webstránky darujeme vo forme zľavy všetký...>>>

Novinky
29.09.2013 Sme na Facebook-u

DIAMANT-X Tuning nájdete odteraz aj na Facebooku. Označte našu stránku ako „páčí sa mi ...>>>

02.09.2013 Nákup na splátky

Prostredníctvom Quatra môžete u nás nakupovať aj na splátky. Ako nakupovať na splátky nájd...>>>

01.09.2013 Nová webstránka

Štartuje nová tuningová webstránka Nový web nebude len kontaktným miestom, ale prináša...>>>

Warning: mysql_close(): 86 is not a valid MySQL-Link resource in /home/html/diamant-x.sk/diamant-x.sk/engine/kernel.php on line 327